Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Vyškov láká na netradiční sporty

11.10.2018 | Vyškov

pétanqueNové víceúčelové hřiště ve Vyškově nabízí kromě sportovišť pro tradiční míčové hry i možnost zahrát si pétanque nebo discgolf. Součástí areálu je také workoutové sportoviště s parkourovými prvky a dětské hřiště.


Snaha vtáhnout do sportovního areálu ve Smetanových sadech další podstatnou část vyškovské veřejnosti je patrná od samého začátku. V okolí zimního stadionu tak po dvouletém úsilí vznikla nová víceúčelová plocha, která uspokojí milovníky hned několika sportovních odvětví.

Nabízí workoutové hřiště, parkourové prvky nebo hřiště pro děti i hru pétanque. Práce byly rozdělené na dvě etapy, aktuálně končí i druhá z nich. Ve středu 26. září se novinka dočkala slavnostního dokončení.

Při pohledu z terasy restaurace zimního stadionu je vlevo kontejner se zázemím pro tenisty a vpravo se nachází hřiště na volejbal. Kromě hřišť pro nejpopulárnější sporty se v nově zbudovaném areálu nachází i workoutové hřiště doplněné o parkourové prvky a tři hřiště pro pétanque. Nechybí hřiště s dvěma basketbalovými koši či dětské hřiště s atrakcemi, které je rozdělené na dvě části. Samozřejmostí jsou pak přístupové plochy, stojany na kola, lavičky, stolky a odpadkové koše. V areálu byly vybudovány i toalety se samostatnou přebalovací místností, vybavené automatem na mince.

Prostor navazuje na venkovní terasu restaurace. Posezení od sportovišť odděluje takzvaný gabion, což je drátokamenný prvek. Metr vysoká stěna je spojená silným drátem do pravidelného tvaru a vysypaná kamenivem.

Redakčně upraveno.

Zdroj: Novinka těší mrštné teenagery i milovníky hry pétanque

Zdroj fotky: www.pixabay.com

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Co se dělá pro životní prostředí:

    Filtryvody.cz