Jihomoravské
Zelenenoviny.cz

Město Brno vybudovalo novou zastávku MHD

18.02.2019

Město Brno usiluje o zlepšení efektivity dopravy. Z tohoto důvodu vybudovalo novou autobusovou zastávku městské hromadné dopravy, která je blíže vlakovému nádraží. Cestující tak budou mít pohodlnější a hlavně rychlejší přestupy z jednotlivých linek. Do budoucna Brno plánuje další změny.

 

 více …


V Jihomoravském kraji budou vybudované tři Zelené oázy

15.02.2019

Díky Nadaci Partnerství vzniknou lepší veřejná místa, která budou nabízet zeleň i vodní prvky, mezi vybrané projekty patří obec Kořenec, Velenov a Moravany.

 

 

  více …


Obec Kratochvilka vysázela desítky nových ovocných stromků

12.02.2019

Na začátku prosince se Krajské sdružení MAS a obec Kratochvilka postarali o výsadbu ovocných dřevin v lokalitě Kopce. Akce probíhala součástí mezinárodního projektu Rakouska a České republiky s názvem Klimagreen (klimatická zeleň), který je realizován součástí programu projektu ,,Milión stromků pro krajinu". Cílem projektu je navrátit tradiční odrůdy ovocných dřevin do krajin.  více …


Staré oblečení pomáhá sociálně slabým. Přidejte se také.

08.02.2019

Brno pořádá sbírku oblečení pro sociálně slabé osoby. Poptávka je hlavně po mužském oděvu, ale pomohou i deky nebo spacáky. Máte doma kousky, které vám jen zabírají místo ve skříni? Odneste je na magistrát každé pondělí a středu od 8 do 17 hodin, popřípadě v pátek dopoledne.

  více …


Bučovice mají speciálně upravené auto pro seniory

04.02.2019

Sanitka

Po ulicích Bučovic už pár týdnů jezdí speciálně upravený vůz, který slouží pro seniory. Jezdí po Bučovicích a jejich okolí, slouží primárně pro lidi, kteří potřebují odvézt do nemocnice na Žlutém kopci. Cena za službu je patnáct korun za kilometr. Službu si lidé mohou jednoduše objednat na tel. 777 189 200 nebo 734 752 742. více …


Velké Pavlovice postavily led na zimní radovánky

04.02.2019

Velké Pavlovice se rozhodly vybudovat lední plochu na hřišti za kostelem. Hřiště je přístupné každý den zcela zdarma.

 

více …


Co se dělá pro životní prostředí:

Filtryvody.cz